Politico: Lassan eléri Orbán, hogy mindenki vele értsen egyet az EU-ban
Brüsszelben senki sem akarja hangosan kimondani, de Orbán Viktor győzelemre áll a bevándorlásról szóló vitában – írja a Politico.
Brüsszelben senki sem akarja hangosan kimondani, de Orbán Viktor győzelemre áll a bevándorlásról szóló vitában – írja a Politico.
Magyarország és Nagy-Britannia közös érdeke, hogy a jövőben is szoros legyen a két ország közötti gazdasági együttműködés - hangzott el Orbán Viktor miniszterelnök és Philip Hammond brit pénzügyminiszter megbeszélésén.
Egy nap alatt elutasították az évekig ingyen használt plakáthelyek miatti bejelentést.
Orbán már az esti órákban érkezett meg a velencei négycsillagos hotelbe, de újságírót nem engedtek a közelébe, közvetlenül a hotel bejárata előtt tette ki a fekete furgonja.
Egymásnak adták a kilincset a nemzetközi vezetők kedden Orbán Viktornál a Parlamentben, és a görög miniszterelnökkel a jelek szerint egy valamiben biztosan egyet értettek.
Összefüggéséből kiragadott számok alapján csodás eredményeket ért el a trafiktörvény az elmúlt években. Egyébként nem.
A német kancellár szerint elfogadhatatlan, hogy valaki ne vegye figyelembe a kvótaperben hozott ítéletet.
Orbán Viktor a negyedik mandátumáért indított választási kampányban eddig alig ejtett szót az ellenzékről, ehelyett az EU-t és annak legnagyobb tagállamait támadja - írta az Európai Unió és Magyarország, illetve Lengyelország konfliktusos viszonyáról a Wall Street Journal (WSJ).
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Európai Regionális Bizottságának budapesti ülésén Orbán Viktor mondott nyitóbeszédet. Ebben az elmúlt évek sikeres népegészségügyi intézkedési között említette a trafiktörvényt, amelynek köszönhetően szerinte csökkent a dohányosok száma. Orbán arról is beszélt, hogy a kormány politikájának köszönhetően a sport a magyar fiatalok mindennapjainak részévé vált.
Most megszorításokról döntött, de két és fél éve még optimistán beszélt Pécs polgármestere a város helyzetéről.
Szomorú, hogy olyan országok, amelyek korábban a vasfüggöny lerombolását ünnepelték, néhány muszlim menekült befogadásában most az európai jog és értékek megsértését látják – írja szerkesztőségi cikkében az amerikai lap.
Emmanuel Macron megmutatta, milyen egy igazi spontán szelfibuli.
Egy év sincs már a következő országgyűlési választásokig Magyarországon, és a Fidesz minden bizonnyal továbbra is a nemzet legfőbb védelmezőjeként sulykolja magát a köztudatba. Van valami azonban, amiről Orbán Viktornak meg kell győznie a nagy többségben lévő uniópárti választókat – derül ki a The Guardian véleményrovatából.
Három hét múlva az uniós digitális csúcs margóján egyeztethet az Európai Bizottság elnöke a magyar miniszterelnökkel.
Elképesztő videót közölt az N1 tévé, a Fidelitas nyári egyetemére beépült munkatársuk először egy 888.hu-s újságíró előadását hallgatta végig, majd egy történelmi jelentőségű csasztuska előadását is rögzítette – Sorossal, Junckerrel, Viktorral a szövegben. A fideszesség már a múlté.
Álljunk meg a csatában egy pillanatra: Orbán Viktor két nap hallgatás után bejelentette, hogy épp azt gondolja az Európai Bíróság döntéséről, mint Robert Fico. Sejthetjük, hogy valami roppant kínos dologról van szó a magyar kormányfő számára, ha a mondanivalóját úgy csomagolja: a szlovák kollégája már mindenben megelőzte. Ez nem jelenti azt, hogy menekülteket fogadnánk be, de azt igen, hogy a magyar népszavazás sugalmazásával ellentétben a kvóta törvényes volt.
Nem változtatja meg a menekültekkel kapcsolatos politikáját a kormány, de tudomásul veszi az EU-bíróság ítéletét a kvótaperben – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádióban. A szokásos sorosozás mellett a kormányfő most több színes hasonlattal is élt a menekültkérdésről.
A Die Zeit tudósítója utánajárt, mit jelent a valóságban az a forradalmi változás, amit Orbán Viktor ígért pártja 2010-es választási győzelme után. A lap szerint Magyarország ma egy uniós pénzből élő autokrácia, ahol a kulcsterületek, így a média, a bíróságok valamint az egyetemek Orbán és pártja kezében vannak.